مایکروسافت Edge برای وبگردی امن‌تر می‌شود

شرکت مایکروسافت در نظر دارد مرورگر اختصاصی خود را برای وبگردی امن‌تر از گذشته کند.

به نقل از Techradar، به لطف به روز رسانی امنیتی بزرگ مایکروسافت، ایمنی آنلاین برای کاربران Edge، مرورگر اختصاصی Windows بسیار آسان‌تر خواهد شد.

این غول نرم‌افزاری فاش کرده است که در حال کار بر روی یک به‌روزرسانی برای مرورگر وب خود است که «امنیت پیشرفته» را به عنوان پیش فرض برای کاربران در همه جا به ارمغان می‌آورد.

این قابلیت شامل افزودن سیستم عامل و محافظت‌های سخت‌افزاری اضافی برای Edge است که شرکت می‌گوید در صورت ترکیب، به ارائه «دفاع در عمق» کمک می‌کند و استفاده از یک آسیب‌پذیری وصله‌نشده را برای یک سایت مخرب برای نوشتن در حافظه‌های اجرایی دشوارتر از همیشه می‌کند.

امنیت پیشرفته Edge

در ادامه، کاربران اکنون یک بنر اضافی با عبارت «امنیت افزوده» را در نوار پیمایش URL در Edge مشاهده خواهند کرد که فوراً به شما اطلاع می‌دهد که محافظت بیشتری برای آن سایت خاص دارید.

این شرکت در یک پست وبلاگی با اعلام این خبر نوشت: مایکروسافت Edge در حال اضافه کردن محافظت‌های امنیتی پیشرفته برای ارائه یک لایه حفاظتی اضافی هنگام مرور وب و بازدید از سایت‌های ناآشنا است.

پلتفرم وب به گونه‌ای طراحی شده است که با استفاده از فناوری‌های قدرتمندی مانند JavaScript، تجربه مروری غنی را در اختیار شما قرار دهد. از سوی دیگر، این قدرت می‌تواند در هنگام بازدید از یک سایت مخرب به کاربران هشدار دهد. با حالت امنیتی پیشرفته، مایکروسافت Edge به کاهش ریسک کمک می‌کند. حمله‌ای با اعمال خودکار تنظیمات امنیتی محافظه‌کارانه‌تر در سایت‌های ناآشنا و در طول زمان با ادامه مرور شما سازگار می‌شود.

کاربران می‌توانند استثناهایی را برای وب‌سایت‌های معتمد خاصی ایجاد کنند که در آن‌ها امنیت پیشرفته می‌تواند غیرفعال یا به‌طور دائم فعال شود. ادمین‌های سازمانی همچنین می‌توانند برای مسدود شدن یا مجاز بودن وب‌سایت‌های خاصی پیکربندی کنند.

مایکروسافت در ورود خود به نقشه راه رسمی Microsoft 365 اشاره کرد که حالت امنیتی پیشرفته به طور پیش‌فرض به حالت متعادل برای سیستم‌های x64 Windows، x64 macOS، x64 Linux و ARM64 روشن می‌شود.

این به‌روزرسانی فعلاً به‌عنوان «در حال توسعه» فهرست شده است، اما تاریخ شروع برنامه‌ریزی‌شده‌ای در جولای ۲۰۲۳ دارد؛ زمانی که کاربران در سراسر جهان می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

آمارهای اخیر Statcounter نشان می‌دهد که تلاش‌های مداوم Microsoft برای سوق دادن کاربران به سمت Edge ممکن است اثر مطلوب را نداشته باشد. آخرین گزارش آن نشان می‌دهد که Edge جایگاه دوم خود را در بازار مرورگرهای جهانی به دلیل ارائه Apple Safari از دست داده است، که اکنون ۱۱.۸۷ درصد از کاربران را به خود اختصاص داده است، در حالی که سهم اج در بازار ۱۱ درصد است. البته، این دو مرورگر از Google Chrome بسیار عقب‌تر هستند که ۶۶.۱۳ درصد از بازار مرورگرها را به خود اختصاص داده است.

منبع: