مایکروسافت با یک ویژگی جدید Wifi را امن‌تر می‌کند

مایکروسافت ویژگی جدیدی با عنوان «محافظت از شبکه تلفن همراه»‬‬ را در Defender for Endpoint ‪‪(MDE)‬‬ اضافه کرده است. این ویژگی قابلیت‌های تشخیص تهدید پلتفرم و محافظت در برابر تهدیدات مرتبط با وای‌فای را در سیستم‌های عامل iOS و اندروید گسترش می‌دهد.

شبکه‌های سازمانی به‌طور فزاینده‌ای از دستگاه‌های تلفن همراه از طریق اتصال بی‌سیم استقبال می‌کنند. این گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های قابل حمل می‌توانند تهدید امنیتی مهمی باشند. محل‌های کار ترکیبی به‌طور مداوم در معرض تهدید یک حمله سایبری قرار دارند. تهدیدها می‌توانند از طریق شبکه‌های وای‌فای که اغلب خود آسیب‌پذیر هستند، وارد شوند. حفاظت از شبکه تلفن همراه همچنین تلاش خواهد کرد تا از شبکه‌های شرکتی در برابر حملات مخربی که از دستگاه‌های در معرض خطر نشأت می‌گیرند محافظت کند.

مایکروسافت ادعا می کند که شبکه‌ها پیچیده‌تر شده‌اند و در صورت عدم مراقبت، فرصت‌هایی برای فعالیت‌های مجرمانه فراهم می‌شود. این شرکت گزارش می دهد: «برای جلوگیری از فعالیت های مجرمانه، مایکروسافت یک ویژگی محافظت از شبکه تلفن همراه را در Defender for Endpoint ارائه می‌کند که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا نقاط ضعف نقطه پایانی را با کمک اطلاعات قوی شناسایی، ارزیابی و اصلاح کنند. کاربران اکنون می‌توانند با Microsoft Defender for Endpoint از این ویژگی جدید در هر دو پلتفرم اندروید و iOS بهره‌مند شوند.

مرکز مدیریت Microsoft Endpoint Manager دستورالعمل‌هایی در مورد تنظیم حفاظت شبکه برای دستگاه‌های اندروید و iOS دارد. اکثر حفاظت‌های موجود در این پلتفرم معمولا به‌طور پیش‌فرض در اکثر دستگاه‌های تلفن همراه فعال می‌شوند. ویژگی‌هایی محافظتی که برای شبکه تلفن همراه ارائه می‌دهد، بدین ترتیب است: محافظت در برابر تهدیدات مرتبط با وای‌فای و سخت‌افزارهایی که سعی می‌کنند به شبکه سرک بکشند. اعلان‌های هنگام شناسایی یک تهدید مرتبط با وای‌فای. یک تجربه هدایت‌شده درون‌برنامه برای اتصال به شبکه‌های امن. گزینه‌های اصلاح برای تغییر شبکه‌ها وقتی شبکه‌ای «ناامن» یا مشکوک تشخیص داده شود. یک هشدار با اولویت متوسط در هنگام شناسایی یک شبکه مشکوک و یک هشدار اطلاعاتی هنگام شناسایی یک شبکه ناامن.

MDE برای ذخیره‌سازی و اعلان در دستگاه‌های iOS به مجوزهای نصب نیاز دارد. کاربران گوشی‌های هوشمند اندرویدی باید مجوزهای موقعیت مکانی را اعطا کنند تا به MDE اجازه داده شود شبکه‌های آنها را نظارت کند و آنها را از هرگونه تهدید مطلع کند. مایکروسافت هشدار داده است که MDE فقط می‌تواند محافظت محدودی در برابر تهدیدات شبکه ارائه دهد. علاوه بر این، این پلتفرم تنها در صورتی می‌تواند از کاربران در برابر گواهی‌های جعلی محافظت کند که کاربر از دادن مجوزهای مکان خودداری کند.

مایکروسافت به تدریج در حال افزایش دامنه پلتفرم Defender است. ماه گذشته این شرکت تأیید کرد که هر کسی که اشتراک مایکروسافت ۳۶۵ را داشته باشد به Microsoft Defender دسترسی خواهد داشت. علاوه بر این، این پلتفرم اکنون اجازه می‌دهد حتی دستگاه‌های ویندوزی مدیریت نشده اما در معرض خطر را ایزوله کنید.

منبع:

https://www.aftana.ir/fa/doc/news