ابزار جدید سامسونگ برای جلوگیری از هک شدن گوشی‌ها

سامسونگ آنتی‌ویروس جدیدی به نام Message Guard برای گوشی‌هایش معرفی کرده است که جلوی حملات سایبری«zero-click» را می‌گیرد.

سامسونگ قابلیت امنیتی جدیدی به نام Message Guard برای گوشی‌ها و تبلت‌های سری  Galaxy معرفی کرده است تا از کاربرانش در برابر حملات سایبری «zero-click» که از طریق پیوست‌های تصویری در پیام‌ها انجام می‌گیرند، محافظت کند.

منظور از حملات zero-click، حملاتی است که برای آلوده کردن دستگاه هیچ نیازی به برقراری تعامل از سوی کاربر ندارند. این نوع حملات در سا‌ل‌های اخیر بسیار بیشتر شده‌اند.

حملات zero-click معمولاً رد خاصی از خود بر جای نمی‌گذارند و بسیاری از قربانیان ممکن است هرگز متوجه هک شدن دستگاه خود نشوند. در برخی نمونه‌ها، سیستم‌هایی مثل رمزنگاری سرتاسری می‌توانند شناسایی حملات zero-click را سخت‌تر کنند، چون داده‌ها صرفاً توسط فرستنده و گیرنده‌ی پیام قابل‌رؤیت هستند.

سامسونگ می‌گوید قابلیت جدید Message Guard از وقوع حملات zero-click جلوگیری می‌کند. این قابلیت به‌صورت خودکار تهدیدهای احتمالی را که درون فایل‌های PNG و JPG و JPEG و GIF و ICO و WEBP و BMP و WBMP گنجانده شده‌اند، قرنطینه و خنثی می‌کند. زمانی که Galaxyهای سامسونگ پیامکی حاوی عکس دریافت می‌کنند، Message Guard فایل عکس را ایزوله و دسترسی کدهای مخرب به دستگاه را غیرممکن می‌کند. Message Guard سپس عکس را اسکن می‌کند تا از ایمن‌بودن آن مطمئن شود.

Message Guard روی گوشی‌های Galaxy S23 سامسونگ قابل‌دسترس است و تا پیش از پایان سال جاری میلادی برای سایر گوشی‌ها و تبلت‌هایی که از رابط کاربری One UI ۵.۱ یا نسخه‌های جدیدتر استفاده می‌کنند، در دسترس قرار می‌گیرد.

Message Guard در حال حاضر با اپلیکیشن‌های “Samsung Messages” و “Messages by Google” سازگاری دارد و بعداً برای سایر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان نیز در دسترس قرار می‌گیرد. کاربر نیازی به فعال کردن Message Guard ندارد و این ابزار تا حد زیادی در پس‌زمینه فعالیت می‌کند.

منبع:

https://www.malwarebytes.com/blog/news/2023/02/samsung-adds-message-guard-protection-against-zero-click-exploits