هوش مصنوعی به Skype اضافه می‌شود

مایکروسافت چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT را به اپلیکیشن Skype نیز اضافه کرد. این اقدام می‌تواند Skype را یک قدم جلوتر از WhatsApp و Telegram بیاندازد.

مدت‌های طولانی بود که Skype یکی از برترین سرویس‌های تماس صوتی و تصویری در اینترنت بود. اما طی سالیان اخیر، این اپلیکیشن رقبایی مثل WhatsApp و Telegram پیدا کرده که امکانات بیشتری را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند و امنیت بسیار بالاتری دارند. اما هیچوقت Skype پرچم سفید تسلیم را بالا نبرده است. این سرویس که به مالکیت مایکروسافت درآمده، اکنون از اضافه شدن ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT که در جستجوگر Bing ادغام شده، خبر داده است. رباتی که می‌تواند مکالمات شما را جذاب‌تر، سرگرم‌کننده‌تر و البته مفیدتر کند.

برای فراخوانی ربات چتی که به Skype اضافه شده شما باید در گروه‌ها عبارت Bing@ را وارد کنید. سپس می‌توانید همانطور که از Bing یا مرورگر Edge سوال می‌کنید، سوالاتتان را از آن بپرسید، وضعیت آب‌وهوا و یا جدیدترین اخبار روز اطلاعاتی را از آن بخواهید. البته فراموش نکنید که این ربات قادر به پاسخگویی ۱۰۰ سوال شما در طول روز است. بنابراین سعی کنید همیشه مهم‌ترین سوالاتتان را از آن بپرسید.

به‌طور مثال اگر می‌خواهید با دوستانتان در Skype برای رفتن به سفر برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید این هوش مصنوعی را فرا بخوانید و از آن در مورد مقاصد گردشگری که به شما پیشنهاد می‌کند و همینطور کارهایی که با توجه به بودجه در نظر گرفته خود دارید، سوال بپرسید. سپس این ربات لینک‌های وب، تصاویر و ویدیوهای مرتبطی را برای شما به‌ نمایش خواهد گذاشت که می‌تواند به‌ برنامه‌ریزی دقیق‌تر و بهتر شما کمک کند. Microsoft می‌گوید حتی رزرو مستقیم پرواز و هتل از طرق Skype و سرویس پرداخت Microsoft Pay نیز امکان‌پذیر است.

یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب هوش مصنوعی ChatGPT در اپلیکیشن Skype، کمک به نوشتن بهتر پیام‌ها با استفاده از پیام‌های پیشنهادی مبتنی بر فناوری پردازش زبان طبیعی (NLP) است. به‌طور مثال اگر می‌خواهید یک پیام تبریک تولد برای یکی از دوستانتان بفرستید، ولی نمی‌دانید که چه متنی را برایش آماده کنید، فقط کافیست این ربات را با عبارت Bing@ فرا بخوانید و با نوشتن عبارت “Birthday Message” از آن بخواهید که چند پیام تبریک تولد پیشنهادی را برای شما به‌ نمایش بگذارد. سپس می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کرده، به‌دلخواه خود ویرایش کنید و سپس برای دوست خود بفرستید.

این ربات در عین حال سرگرم کننده نیز هست. به‌طور مثال می‌تواند جک تعریف کند، داستان‌سرایی کند و یا شعر بگوید. با استفاده از آن می‌توانید بازی‌هایی مثل Travia Quiz یا XO را هم اجرا کنید. اگر هم حوصلتان سر رفت، مثل یک دوست انسانی با آن چت کنید.

حضور این ربات هوش مصنوعی در اپلیکیشن Skype می‌تواند قواعد بازی را عوض کرده و به کاربران اجازه دهد مکالمات خلاقانه‌تر و سرگرم‌کننده‌تری را با دوستان یا همکاران خود تجربه کنند.

با این حال فراموش نکنید که هوش مصنوعی Bing هنوز فاصله زیادی با تکامل پیدا کردن دارد. محدودیت‌های زیادی در آن وجود دارد. به‌طور مثال:

نمی‌تواند به پیام‌های صوتی گوش کند یا به عکس‌ها و ویدیوها در چت‌ها دسترسی ندارد.

همیشه سوالات پیچیده را درک نمی‌کند.

گاهی اوقات امکان دارد که پاسخ‌های نادرست یا نامناسبی به شما بدهد.

علیرغم این محدودیت‌ها، Skype فرصت خوبی را برای کاربران به‌وجود آورده تا هوش مصنوعی را در مکالمات روزمره خود به‌کار بگیرند و در عین حال به Microsoft برای تکمیل و تربیت این ربات چت هم کمک کنند.

منبع:

https://blogs.microsoft.com/blog/2023/02/22/the-new-bing-preview-experience-arrives-on-bing-and-edge-mobile-apps-introducing-bing-now-in-skype